Kısaca

Zeynep Rona Sanat Arşivi Türkiye’de güzel sanatlarla ilgili yayınlanan basılı ve elektronik belgeleri içeren bir arşivdir. Bu sitenin amacı, öğrencilerin ve araştırmacıların arşivdeki belgelere ulaşmalarına ve arşivi kullanmalarına yardımcı olmaktır.

İçerik

Arşiv 1970’lerin ortasından 2014’e kadar toplanabilen davetiye, basın bildirisi, afiş, haber, metin, ajanda, özgeçmiş, program vb belgeleri içerir. Ek olarak sergi künyelerini de barındırır.

Kapsam

Sitede sadece 2006-2014 yılları arasındaki belge kayıtlarına ve 2000-2014 yılları arasındaki sergi künyelerine ulaşabilirsiniz. Önceki yıllara ulaşmak için fiziksel arşivi ziyaret etmeniz gerekmektedir. (Detaylı bilgi almak için ‘hakkında’ sayfasını ziyaret ediniz)

Beklentiler

Arşivin Türkiye’deki tüm sanatçıları, sergileri veya kurumları barındırması beklenmemelidir. Yapacağınız aramalarda eksik veya hatalı sonuçlar çıkabileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Bilgisayar kayıtları birden fazla kişi tarafından doldurulduklarından her belge ile ilgili ayrıntı düzeyi aynı değildir.

Nasıl

Sitedeki arama sisteminin nasıl kullanıldığına dair bilgilere ikonlarına basarak ulaşabilirsiniz. Zeynep Rona’nın fiziksel arşiv ve sistem açıklaması ile ilgili hazırladığı uygulama kılavuzunu indirmek için tıklayın.

Arama sonuçları ve belgeler

Arama sonuçları listeler halinde sunulur ve sadece ikonu mevcut belgelerin içeriklerine ulaşabilirsiniz. Diğer tüm sonuçlar ilgili belgeler hakkında bilgileri listeler.

Bir belgenin kendisine ulaşmak için arşivin kendisine ulaşmanız gerekmektedir. Bununla beraber, listelenen belgelerin bazılarına yazı başlığını Google’da çift tırnak içinde yazarak ulaşmak mümkündür.